Çocuk Gelişimi Programı

Yönetim

Öğr. Gör. Tuğçenur ÇAĞLIYAN REİS

Çocuk Gelişimi Program Başkanı

tugce.cagliyan@avrasya.edu.tr

Çocuk Gelişimi Programı’nın temel amacı, çocuk gelişimi ve eğitiminin önemini benimseyen, 0–6 yaş çocuklarının gelişim özelliklerini tanıyıp, alışkanlık ve gereksinimleri konusunda bilgi kazanmış, çocukların karşılaşabilecekleri sorunlara önlemler alabilen elemanlar yetiştirmektir. Bu bölümde okuyan öğrenciler, Avrasya Üniversitesi’nin öğretim programındaki çocukların tüm gelişimlerine yönelik eğitiminin yanında onlara müzik, resim, drama, jimnastik eğitimi verebilecek donanıma sahip olacaklardır.

Çocuk Gelişimi mezunları; Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı özel ve resmi okulların okul öncesi eğitim merkezlerinde ve anasınıflarında yardımcı öğretmen olarak çalışabilirler. Ayrıca Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu’na bağlı gündüz bakım evleri/çocuk yuvaları/kreşlerde, çocuk sağlığı merkezlerinde, özel eğitim merkezlerinde ve çocuk kliniklerinin oyun odalarında çalışma imkânları vardır.

Programdan mezun olduktan sonra dikey geçiş yapılabilecek bölümler; Okul Öncesi Öğretmenliği, Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Öğretmenliğidir.